Naşi Meyvesi

naşi

 

Günaydın bu sabah size benim yeni keşfettiğim çoook faydalı bir meyveyi tanıtacağım.Belki çoğunuz biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için yada görüp de görünüşüne aldanıp  bu nedir deyip tatmaya çekinenler için çok şey kaybettiklerini söyleyebilirim.

Benim uzun süredir kendi bahçelerinde ekip biçtikleri ürünleri satan çocuk pazarcılarım var.Bu şekli ve görünüşü farklı ürünü görüp sorduğumda “abla bir tat bak çok beğenecek ve hep alacaksın. 9 meyvenin tadı var ve çok faydalıymış” dedi ve hemen bir tanesini yıkayıp uzattı.Tattım tabi ki armut tadının ağır olduğu ama görünümü benekli elmaya benzeyen bir meyve çeşidi. Ev halkı ben hariç armut pek yemediği için 1 kg aldım. Şimdi mi ?oğluma her defasında ne kadar faydalı bir meyve olduğu anlata anlata da olsa yedirmeye başarabildiğim bir gıda oldu 😉 Şimdi tam mevsimiyken lütfen gördüğünüz yerde alın.İnsan sağlığı için bu kadar faydası olan meyveyi kaçırmayın derim.Şimdi gelelim naşi armudunun faydalarına.Dilim döndüğünce ve araştırdığım kadarı ile bir kısmını sizlere aktaracağım. Ona rağmen neden bu kadar ısrar ettiğimi anlayacaksınız.

Naşi Japonca armut demekmiş.Kore,çin ve Japonya’ya özgü bir amut türüymüş. İçinde su,mineral,protein,kalsiyum,demir,magnezyum,fosfor,potasyum,sodyum,selenyum,çinko bakır,folic asit,a vitamini,b vitamini,c vitamini,d vitamini,e vitamini, b 12 vitamini,k vitamini,karoten ve amino asitler vs gibi yazamadığım daha bir çok faydalı bir içeriğe sahipmiş.Günümüzün belası olan kansere karşı korurmuş.Düzenli olarak yemeklerden sonra tüketilen bu meyve vücuda giren kanserojen maddelerin vücuttan atılmasını hızlandırırmış.

Yorum yapın

hack seo bedava film izle full hd izle online film izle iç çamaşır iç giyim evden eve nakliyat kayseri evden eve nakliyat kayseri evden eve