ALKOL VE ZARARLARI

0

beyin
beyin

Günümüzde alkol kullanan insanların seviyesi bir hayli çokdır.

Alkol kullanan şahıslar yalnızca kendilerine değil çevresindeki insanlara da zarar vermektedir.

Alkol kullanan bir şahıs, alkol kullandığı sırada kendinde olmadığı amacıyla çevresindeki insanlara fiziksel zararlar verebilmektedir.

Alkol tüketimi sonrası, vasıta kullanan insanların geneli trafik kazası yapmakta ve bu kazanlar neticesinde çok çok sayıda insan hayatını kaybetmektedir.

Eğer alkol kullanan bir şahıs iseniz, topluma açık alanlarda kullanmamanız hem kendi sağlığınız ve güvenliğiniz hem de başka insanların sağlığı ve güvenliği yönünden ehemmiyet arz etmektedir.

Alkol kullanan gebe kadınlar da bu hal daha da vahiy dir, gebelik süresinde alkol kullanmak doğacak imkan çocuğa çok büyük hasarlar vermektedir, hem de bu hasarlar ölüm ile de sonuçlanabilmektedir. Kendi sağlığını düşünen bir insan iseniz alkolü bırakmak en iyi çözüm olacaktır.

Alkolün en büyük zarar verilen yer Beyindir. Beyin vücudunuzun denetimini gerçekleştiren en mühim organlardan birisidir.

Alkol beyninizi uyuşturarak düzgün kararlar vermenizi önler, vücudunuzda meydana gelen hastalıklar ile savaşabilmesi amacıyla beyninizin tam kapasite çalışması gerekmektedir, ancak alkol bunun önüne geçer.

Sürekli olarak alkol kullanan bir şahıs iseniz, siz de fark etmişsinizdir ki, çok sık hasta olmaya başlamışsınızdır.

Alkol kullanan şahısleriz metebolizma sistemi çöktüğü amacıyla fazlası hastalığa karşı direncini kaybetmiş olur ve bu yüzden de sık sık hasta olurlar.

Alkol Beyninizden sonra ilk amaçladığı nokta da kalbinizdir. Alkol kalp ritim bozukluklarına hem de, kalp krizine kadar giden bir rahatsızlığa namacıyla olur.

Aşırı alkol aldıktan sonra bir anda kalp krizi geçirip hayatını kaybeden insan adedi gerektiğince çokdır. Alkol kullanmak ilk vakitlerde sizlere rahatlama ve sevinç verse de, alkol kullanıdığını günün sabahında kendiniz de göreceksiniz.

Alkol yüksek baş ağrılarına da sebebiyet verilen amacıyla şahıs baş ağrıları yüzünden hayatına normal bir seyir halunda gidemez.

Alkol kullandıktan sonra görebileceğiniz halisülasyonlar gelişen vakitlerde sizlere psikolojik problemlere da namacıyla olabilir.

Alkol tüketimini abarttığınız vakit hem sağlığınız kötü yönde etkilenir, hem de psikolojiniz alt üst olur, var olmayan şeyleri görmeye başladığınız vakit iş işten işlemiş olabilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.