ALKOLDEN KURTULMAK

0

Alkol Dünyada ve ülkemizde çok çok ölüme sebebiyet vermektedir. Alkol tüketimi yüzünden işlenen şuçlar hiç de az değildir, bu miktarlara baktığımız vakit alkolün ne kadar berbar bir şey olduğunu anlayabilirsiniz.

Cinayetlerin %85’i alkollü insanlar doğrulusunda gerçekleşmektedir. Bu rakam hafife alınmamalıdır. Çevrenizde alkol kullanan insanlar var ise onları bu hususta bilgilendirerek onlara ve kendinize yardımcı olabilirsiniz.

Tecavüz hadiselarının %50’si alkol kullanan insanlar doğrulusunda işlenmektedir. Başımıza gelmesini istemediğimiz bu hadise ne yazık ki, etrafımızda sıksık olarak yaşanmaktadır.

Alkol kullanan şahıslar, alkol kullandıktan sonra kendi benliklerini kaybettikleri amacıyla suça başka insanlardan daha çok meyilli olmaktadırlar.

Bu yüzden şayet siz de alkol kullanan bir kişi iseniz toplum sağlığı amacıyla alkol tüketimini bırakmanız en doğru karar olacaktır.

Şiddet vakalarının %50 gibi büyük bir seviyesi da alkol kullanan şahıslar doğrulusunda gerçekleşmektedir.

Çevrenizde fazlası vakit alkollü insanların kavga ettiğini, durduk yere birilerine laf attıklarına tanık olmuşsunuzdur.

Alkol kullanan bir kişi bir vakit sonra söylediğimiz gibi kendi bilincini kaybeder, düzgün düşünemez ve bu tür hiç kimsenin başına gelmesini istemediği davranışlar sergilemeye başlarlar.

Alkol tüketimi yüzünden trafik kazaları seviyesida çoktur %60’lık bir miktar ile alkollü insanlar, trafik kazalarına sebebiyet vermektedir.

Alkollü vasıta kullanan şahıslara ceza ve yaptırımlar uygulansa bile fazlası insan halen kendi canlarını hiçe sayarak alkollü vasıta kullanmaya devam etmektedir.

Siz düzgün bir şekilde arabanız ile giderken aniden alkollü bir vasıta kullanıcısının size çarpması neticesi hayatınızı kaybedebilirsiniz. Kimse bu tür bir vakası yaşam sürdürmek istemez.

Kadına şiddet hadiselarının da %70’i alkol kullanan insanlar doğrulusunda gerçekleştirilmektedir.

Alkol kullandıktan sonra ev ortamında eşine şiddet uygulayan çok çok insan var.

Hiç suçu olmayan kadınlar alkol yüzünden şiddet görüyor ve hem de bazı durumlarda hayatlarını bile kayıp edebiliyorlar.

Alkol bağımlısı olan şahıslara sinir ve şiddet ile yaklaşmayın onlara alkolün zararları ile ilgili bilgi verin.

Alkol kullandığı sırada ne tür bir insana dönüştüğü ile ilgili onu güzel bir dil ile uyarın. Farkındalık yaratın.

Alkol kullanan şahsa bilmediğiniz kulaktan dolma yöntemler önermeyin.

Yeşilay gibi sıhhat örgütlerinden yardım isteyebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.